Dodano: 2012-04-01, Rekolekcje Wielkopostne 2012

Pan Bóg uczynił narzędziem w swoich rękach ojca Tadeusza Hojkę – przełożonego klasztoru  Ojców Sercanów z Polanicy  i przysłał Go do naszej domaszkowskiej wspólnoty, by w dniach od 25 do 28 marca głosił nam wielkopostne rekolekcje, które były zarazem odnowieniem ubiegłorocznych Misji Świętych.

Przez cztery marcowe dni wspólnie z o. Tadeuszem podczas rekolekcyjnych zamyśleń, prezentacji multimedialnych i wspólnego śpiewu  szukaliśmy (i odnajdywaliśmy) Jezusa.

Boże, dziękuję Ci, że kierowałeś w tych dniach moje kroki do świątyni, bym mógł napełniać się Prawdą Twoich Słów.

Panie, przepraszam Cię, że jestem jeszcze tak mało dojrzały… Zaprosiłeś mnie do siebie, a ja udałem, że nic mnie to nie obchodzi. Obiecuję się poprawić …, tylko proszę, pomóż mi, Panie mój…

Powierzmy Jezusowi owoce naszych rekolekcyjnych modlitw i refleksji, które towarzyszyły nam w tym Świętym Czasie Łaski. Dziękujmy Panu za zrodzone w nas pragnienia pełniejszego poznawania Go, ściślejszego związania się z Nim oraz wierniejszego naśladowania Jego życia. Prośmy też, aby świadomość naszej słabości w dzisiejszym zakłamanym, pełnym niepokoju i nienawiści świecie, nie tylko nie rodziła w nas zniechęcenia, lecz wprost przeciwnie – przynaglała nas do wierniejszego szukania Jezusa – naszego jedynego Przewodnika, Nauczyciela i Mistrza. ON JEST DLA NAS PERŁĄ! JEDNĄ, JEDYNĄ. SENSEM ŻYCIA, NASZĄ DROGĄ I CELEM.

PIOSENKA O PERLE

1.      Szukam perły jednej, jedynej,

szukam skarbu skrytego w roli

szukam sensu życia i świata,

rozwikłania tego, co boli,

Ref.: Szukajcie, a znajdziecie,

Drogą jestem Ja,

Szukajcie, a znajdziecie,

a słowo Pana trwa.

2.      Mijam ludzi w świetle neonów,

okna wystaw, place ruchliwe,

patrząc w niebo nad miastem myślę

gdzie jest źródło tej wody żywej

3.      Może cel już w drodze odnajdę,

może wszystkie obawy miną,

chcę wymienić to, co posiadam,

na tę perłę jedną, jedyną.

bo tak powiedział Pan:

Dziękujemy Ojcze Tadeuszu za tę duchową strawę, którą nas nakarmiłeś, za nauczenie nas pięknej piosenki o Perle oraz za Twoją postawę pełną radości i entuzjazmu. Szczęść Boże!

Chwile z przeżywanych rekolekcji udokumentowaliśmy na fotografiach. Oto kilka z nich: